Pomożecie?

4 08 2010

Wiem, tytuł posta jak z Gierka… ale do rzeczy. Moi drodzy – ci, którzy tutaj od czasu do czas zaglądacie – mam do Was prośbę. Robiąc research do pewnej książki, z którą obecnie się zmagam (o czym jest – niebawem się dowiecie od Wydawcy, nie będę uprzedzał faktów), natrafiłem na nieprzewidziany problem – niewielką ilość publikacji w temacie. Chodzi o marynistykę – ale współczesną (wszystkie Hornblowery, O’Braieny, Terrory Simmonsa  itp rzeczy odpadają).

Oczywiście to nie jest tak, że takich publikacji, jakich szukam, nie ma – na pewno, cholera, są, musza być, a fakt, że ich nie znalazłem świadczy tylko o tym, że zabrakło pomysłu na wklepanie odpowiednich fraz do googla. Ufam jednak w zbiorową inteligencje sieci, więc  prosze Waszą o pomoc – tj. o podrzucenie tytułów książek/innych publikacji/linków w sieci/czegokolwiek innego, co przyjdzie Wam do głowy.

O co konkretnie chodzi?

– o beletrystykę, dziejącą się na współczesnych statkach/okrętach, najlepiej na morzu (w rodzaju, bo ja wiem, polowania na czerwony październik)

– o publikacje fachowe lub popularnonaukowe w tej kwestii (książli „lub czasopisma”)

– o blogi, dobre strony internetowe

– o wspomnienia marynarzy (ale nie takich, którzy pływali na ORP Orzeł, lepiej, gdyby pływali na czymś takim  względnie czymś jeszcze nowszym)  – w formie książkowej najlepiej, ale nie bezwzględnie

– mogą być też wspomnienia żeglarzy/podróżników

– o filmy dokumentalne (rzeczy w rodzaju The Cove)

Aha, niekoniecznie chodzi mi o kwestie związane z marynarką wojenną – może być, ale wszystko, co jest związane z marynarką, najogólniej mówiąc cywilną (w szczególności transport  towarów, rybactwo, wydobycie surowców/najlepiej ropy na platformach/, wielorybnictwo) będzie nawet lepsze.   

Z góry dzięki. Tym, którzy pomogą, obiecuję piwo na najbliższym konwencie, na którym uda się mnie przydybać :-), alternatywnie – egzemplarz książki, kiedy już ją napiszę, a Wydawca uzna za godną wydania (promocja ważna do wyczerpania zapasów egzemlarzy autorskich 🙂

pozdro

mg

Reklama

Działania

Informacja

10 Komentarzy

8 08 2010
mat

Na razie znalazłem tylko coś z II wojny –> „Okręty Świata” to jedna z pozycji wydawnictwa Okręty Wojenne. Kolejne numery są monografiami najbardziej znanych i ciekawych typów okrętów, głównie z okresu II Wojny Światowej.

Jest tego sporo, ze 30 linków. Wklejać tu?

9 08 2010
maciejguzek

Dzięki wielkie za pomoc 🙂
wklejaj tutaj
pozdro
mg

10 08 2010
mat

Wysłałem, ale nie wiem czy doszło…

10 08 2010
rusty_angel

Po długim pomyślunku nasunęło mi się kilka rzeczy:

1. książki Clive’a Cusslera: http://www.empik.com/szukaj/produkt?qtype=basicForm&q=clive+cussler&searchCategory=all&x=0&y=0 ale nie jestem w stanie poręczyć za ich wiarygodność.

2. posiadane w domu encyklopedie:
– „Współczesne okręty podwodne” David Miller, John Jordan;
– encyklopedia „Okręty” Chris Marshall.

Poza tym gratuluję nominacji do ESFS Encouragemnet Award.

19 10 2010
WujNitrobolon

Na all. natknąłem się na cuś takiego http://allegro.pl/wspolczesne-statki-rybackie-rarytas-i1275279198.html Wydana w `59, ale że niby nakład niski, to wrzucam.
Jeśli podczas przemierzanie odmętów Sieci coś dojdzie[a nie wierze, że nie], to wrzuce.

19 10 2010
WujNitrobolon

A i jak to jeszcze nie zrobione, to polecam przejrzeć i dodać do ulubionych całą kategorię, coby maila codziennie dosyłali. O, tę http://allegro.pl/marynistyka-zeglarstwo-79847
Pzdr i owocnego riserczu!

19 10 2010
maciejguzek

Dzięki Ci.
I dzięki wszystkim pozostałym, którzy pomogli. Research trwa 🙂

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s
%d blogerów lubi to: