Trzeci Świat

10 09 2009

Napisałem.

Niestety, nie to, na co niektórzy czekali; Czyste dobro powstanie, wiem to, ale to jeszcze nie ten moment. Bywają chwile olśnienia, kiedy nagle pojmujesz coś, nad zrozumieniem czego zastanawiałeś się bardzo długo. Tak właśnie było z Czystym dobrem i ze mną. Pewnego dnia, pracując nad jakimiś konspektami i robiąc notatki do tej powieści, zrozumiałem, że to jeszcze nie teraz. Zwyczajnie nie dorosłem, żeby zamierzenia (pochlebiam sobie, ze ambitne) zrealizować w takim stopniu, w jakim bym chciał.

Nie, bynajmniej nie oznacza to, że projekt ląduje w koszu. Pomysł cały czas wydaję mi się atrakcyjny, co samo w sobie świadczy, że warto nad tym przysiąść (zwykle nudzę się swoimi pomysłami w przeciągu miesiąca, tym razem jest inaczej). Więc – prace będą postępowały, lecz nie spodziewajcie się Czystego dobra zbyt szybko.

Zamiast tego jest Trzeci Świat. Też powieść – choć miało być opowiadanie, później – długie opowiadanie, wreszcie – mikropowieść. Wyszła powieść zwykła, choć krótka (około 400.000 znaków, cóż to jest przy takim Lodzie). Być może sprawię frajdę tym, którym podobała się Królikarnia, bo Trzeci Świat w jakiś sposób do niej nawiązuje. Ale trzeba się też przygotować na kilka niespodzianek – bo jednak inni bohaterowie, inny sposób prowadzenia narracji, inna scenografia.

Czy udało mi się napisać powieść dobrą? Ciekawą?

Well, sami się przekonajcie.

A póki co, więcej informacji na stronie Wydawcy.

Reklamy

Działania

Informacja

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s
%d blogerów lubi to: