Na początek

16 08 2009

Kiedyś miałem pomysł by stworzyć portal, platformę blogową dla fantastów. Pomysł może i był dobry, na pewno świeży (było to kilka lat temu, platformy blogowe były wtedy w powijakach), miał jednak podstawową wadę – mnie mianowicie. Nie chodzi nawet oto, że nie znam HTML-a, chociaż to pewnie też była jakaś przeszkoda. Przede wszystkim zadecydował zwyczajny brak czasu – beztrosko sądziłem, że będę miał czas się tym zająć, podczas gdy rzeczywistość (czytaj: praca) zweryfikowała te plany, nie pozostawiając złudzeń (na marginesie – przepraszam tych, którym zdążyłem pozawracać już głowę moim pomysłem, nie doprowadzając go do końca).

Niemniej ów pomysł z czegoś się przecież wziął – otóż z chęci artykulacji swoich przemyśleń związanych z fantastyką, a szerzej – z literaturą. Papier, cóż, owszem, można słać artykuły do czasopism, można publikować w fanzinach, ale czas oddzielający moment publikacji od napisania tekstu jest przeraźliwie długi i najzwyczajniej w świecie zniechęca. Więc jednak blog; blog był kwestią czasu.

Tym razem ruszam bez szumnych zapowiedzi i nierealistycznych obietnic, zastrzegam, że z regularnością wpisów może być rozmaicie, niemniej P.T. Czytelnicy, którzy tutaj wejdą od czasu do czasu znajdą jakąś nową publicystykę nt. dopiero co przeczytanych książek, ogólnych zjawisk i trendów w fantastyce, wreszcie znajdą ogólne przemyślenia o literaturze.  Osobna kategoria wpisów dotyczyć będzie zjawiska, o którym się pisze dość dużo na świecie (oczywiście nie u nas, Polska – jak zwykle – zostaje w tyle) – chodzi o kurczenie się zasobów ropy naftowej i prawdopodobne przestawienie się światowej gospodarki na inne paliwa (o ile rzecz jasna coś wystarczająco dobrego ludzkość wymyśli zanim ropa się skończy).

Więc na razie tyle. Więcej wkrótce.

M. Guzek

Reklamy

Działania

Informacja

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s
%d blogerów lubi to: